روش های جوانسازی

اثرات لیفت نخ چگونه نمایان می شود؟

با افزایش سن اثرات جاذبه روی چهره ما بیشتر قابل لمس است، به این صورت که بافت گونه ها ضعیف و شل می شده و شروع به افتادن می کند، چربی صورت از بین رفته، خط فک که به صورت محکم قرار دارد افتاده شده و در لبه های دهان به سمت چانه و پایین رانده می شود، غبغب و میانه و پایین صورت نیز شل و افتاده می شود. این عمل تضعیف یا افتادگی بافت، توسط پزشکان به عنوان پتوز (ptosis) مطرح می گردد.

به طور معمول بیشتر افراد با شروع افتادگی صورت و پوستشان برای درمان به سراغ جراحی های لیفت صورت می روند. درحالی که امروزه برای افرادی که نیاز به لیفت صورت در حد کم تا متوسط دارند روش های غیرتهاجمی تری نیز وجود دارد که موجب بالاکشیدن و لیفت پوست می شود. همچنین امروزه با روش های به روز حجم دهی در بافت های از دست رفته را نیز می توان انجام داد. روش لیفت نخ که در قسمت های مختلف صورت و بدن کاربرد دارد و از نخ های مخصوصی نیز در این روش استفاده می گردد نسبت به روش جراحی لیفت صورت، بدون نیاز به برش های جراحی است که به همین دلیل بعضی این روش را بزرگترین دستاورد سالهای اخیردر زمینه جوانسازی می دانند.

ابتدا، در تلاش برای صاف کردن چین و چروک صورت، جراحان اروپایی رشته های طلا را در بافت شل شده از صورت در الگوی مشخصی قرار می دادند. متأسفانه این روش عملکرد قابل توجهی نداشت، با این حال پیشرفت های قابل ملاحضه ای در این تکنیک ایجاد گردید و این درمان هنوز در برخی از درمانگاه ها در دنیا موجود است. نخ ها یا رشته های طلائی نوعی بخیه جراحی هستند که از طلای 24 قیراط ساخته شده و با یک سوزن به داخل پوست وارد می شود. پزشکان با ایجاد یک الگوی مش مانند زیر پوست اجازه می دهند کلاژن جدید در اطراف آن تشکیل شده و محدوده اطراف آن را سفت کند.

چندی بعد جراح زیبایی روس بنام، Dr Marlen A. Salamanidze به این نتیجه رسید که اگر یک نخ پلاستیکی غیر قابل جذب را برداشته و روی آن خراش های کوچکی به شکل دندانه های ریز و یا خارهای ریز ایجاد کنیم، میتوانیم از این نخ ها به عنوان خرپا در زیر پوست استفاده کرده و باعث بالاکشیدن بافت های افتاده نظیر صورت، ابروها، غبغب و... شویم. نتایج این تحقیقات در سال 1990 میلادی باعث به وجود آمدن نخ های لیفتینگ گردید. امروزه نخ های خاردار متنوعی با تکنیک های مختلف تولید شده اند که باعث جوانسازی صورت و بدن می گردند.

+ نوشته شده در يکشنبه 22 خرداد 1401ساعت 14:18 توسط نیما | | تعداد بازدید : 102